Meta’dan Yeni VR Gözlük Konsepti

Meta, adeta bilim kurgu filmlerini anımsatan metaverse tanıtım videosunda yeni VR gözlük konseptini gözler önüne serdi.

Yeni VR gözlük, hepimizin bildiği Meta’nın son ürünü olan Quest modelinden oldukça farklı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. İlk bakışta Quest modeline göre; daha estetik, daha hafif ve daha fütüristik bir tasarım olduğunu görüyoruz.

Meta, VR gözlüklerde çok ses getirebilir;

Meta’nın diğer bütün VR gözlüklerden daha gelişmiş duran bu modeli oldukça etkileyici gözüküyor. Meta, bu yeni modelin üretimi hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Meta’nın hazırladığı bu videosunda aslında gelecekte metaverse teknolojilerinin nasıl görüneceğine dair bir ipucu yayınladığını görüyoruz.

Meta, VR gözlüğün yanısıra yeni parmak ucu sensörlerini de gözler önüne seriyor. Bu sensörler sayesinde parmaklar büyük bir hassasiyetle ve hızla algılanabilecek. Tabiki bununla beraber parmaklarımıza metaverse dünyasındaki dokunulabilen şeylerin gerçekliliğini arttıran geri bildirimlerde bulunacak.

Etki Gerçek Olacak: Cerrahi Eğitim

Geleceğin eğitim modeli;

Meta, belli aralıklarla metaverse dünyasının nasıl olacağına değindiği farklı videolar paylaşmaya devam ediyor ve VR gözlük teknolojisi ile neler yapılabileceğini bizlere sergiliyor.

Paylaşımlarında metaverse evreninde öğrencilerin katılım sağlayabileceği sanal sınıfların olacağına, öğretmenlerin ise 3 boyutlu sanal nesneler ile derslerini daha verimli anlatabileceğine değiniyor.

Etki Gerçek Olacak

Hatta ve hatta Meta bu videosunda, tıp öğrencilerinin VR gözlük ve parmak ucu sensörleri ile sanal hastalar üzerinde uygulamalı pratikler yapabileceğini bizlere gösteriyor. Bununla kalmakla bitmiyor, metaverse dünyasında Antik Roma çağına giden öğrencilerin Jül Sezar’ı yüzyüze görebiliyor ve tarihi olaylar bizzat gözlerinin önünde gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın